Pod patronatem honorowym i medialnym:

Projekt „Kruszewskie Lato Filmowe” jest dwutygodniowym festiwalem filmowym obejmującym warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży pt. ” To jest nasz świat” , seanse plenerowego kina letniego pt.: „Kino pod gwiazdami”, poprzedzone wstępami filmoznawczymi. Po każdym seansie filmowym nastąpi spotkanie z artystami i realizatorami filmowymi. Warsztaty filmowe „To jest nasz świat” mają na celu wprowadzić dzieci i młodzież w arkana sztuki filmowej, ale jednocześnie unaocznić jak szczególnym miejscem ich dorastania jest mała ojczyzna. Czas młodości jest czasem najwspanialszym, pełnym przygód i cudownych przeżyć. Dom dziadka, ogród u babci, przedszkole, trzepak na podwórku, pierwsza miłość to wszystko wraz ze stronami rodzinnymi, przyjaciółmi, znajomymi, rodziną – to nasza „mała ojczyzna”. Pragniemy, aby dzięki warsztatom filmowym dzieci i młodzież nie tylko uczyły się sztuki filmowej w praktyce, powiększały swoje kompetencje kulturowe, ale również obdarzały szacunkiem ludzi i miejsca swojej młodości. 

Projekcje filmowe w ramach "Kina pod Gwiazdami"

„Za jakie grzechy
dobry Boże” 

02.08.2021, godz.21.00
WDK Kruszewo

I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże

04.08.2021, godz.21.00
WDK Kruszewo

I tak Cię kocham

06.08.2021, godz.21.00
WDK Kruszewo

Tajemnica Raula Taburina

09.08.2021, godz.21.00
WDK Kruszewo

Wspaniała

11.08.2021, godz.21.00
WDK Kruszewo

Parazyty

13.08.2021, godz.21.00
WDK Kruszewo

Gwiazdą pierwszej edycji "Kruszewskiego lata filmowego" jest Arkadiusz Janiczek.


W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Od 1998 roku nieprzerwanie aktor Teatru Narodowego, Debiutował 19 listopada 1997 roku w roli Hermesa w "Nocy listopadowej" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego . Aktualnie jego ważniejsze role w teatrze macierzystym to Senator w "Dziadach" w reżyserii Eimuntasa Nekrosiusa i Kucharz w "Matce Courage" w reżyserii Michała Zadary. Przez 13 lat związany był z serialem "Złotopolscy". Sukces przyniosła mu rola Bartosza w filmie "Plac Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Zanany z ról w takich serialach jak "Stulecie Winnych" i "Leśniczówka".

Warsztaty dla dzieci i młodzieży poprowadzą oraz opatrzą wstępem projekcje filmowe:

Filip Frątczak

Aktor, producent, Prezes Zarządu Fundacji "Plac Teatralny". Absolwent Wydz. Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Stażysta Wydz. Reżyserii Państwowej Akademii Teatralnej w Sankt Petersburgu, Autor ponad dwudziestu międzynarodowych projektów artystycznych. Współpracuje z największymi artystami teatru i filmu z Polski, Rosji i Japonii. Producent serialu dokumentalnego "W dolinach największych łódzkich rzek "Bzury, Pilicy i Warty".

Artur Frątczak

Twórca filmowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, specjalizuje się w filmie dokumentalnym, realizuje filmy fabularne i krótkie formy z obszaru nowych technologii: Augmented Reality i Virtual Reality. Prowadzi zajęcia filmowe i fotograficzne z młodzieżą w Wytwórni Filmów Oświatowych, zrealizował Kulturanek cyklu programów edukacyjnych o sztuce dla dzieci i młodzieży. Doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych.

Etiudy i filmy zrealizowane w ramach Kruszewskiego Lata Filmowego

„ALFABET”
etiuda filmowa
 

NAPAD NA WuDeK
etiuda filmowa

BIOPLANETA
            etiuda filmowa                      

PASJONACI 
        film dokumentalny                         

PRZECHADZKA PO KRUSZEWIE – film dokumentalny